Komunikat dla KIEROWCÓW

Ważny komunikat dla kierowców dowożących uczestników Festiwalu.

W Poznaniu organizowanych jest jednocześnie wiele imprez, które organizacyjnie mogą zakłócać system komunikacyjny miasta. Z przyczyn od nas niezależnych, w tym samym terminie 18-19 września, nad jeziorem Maltańskim, będzie organizowany Triathlon Poznań 2021. Oprócz tego cały czas w remoncie znajduje się rondo Rataje, co powoduje korki na ul. Jana Pawła II.

Dla zawodników naszego Festiwalu dojeżdżających z północnej i wschodniej Polski oznacza to, że praktycznie całkowicie będzie zamknięty wjazd do Poznania od strony Swarzędza (Kostrzyna) drogą nr 92 oraz utrudniony dojazd od strony Murowanej Gośliny (Czerwonaka) po drodze nr 196. Radzimy nie korzystać ze zjazdu na drogę nr 92 z trasy S5 w miejscowości Kostrzyn.

Najwygodniejszy dojazd do galerii Malta prowadzi od węzła autostradowego A2 „Poznań Krzesiny” po ulicy Krzywoustego do ul. Chartowo. Następnie skręt w lewo w ulicę Baraniaka, wzdłuż jeziora Maltańskiego. Ta ulica doprowadzi Państwa do Galerii Malta. Samochody osobowe korzystają z parkingu Galerii bezpłatnie.

Prosimy uwzględnić rezerwę czasu ze względu na wzmożony ruch w pobliżu centrów handlowych znajdujących się na trasie dojazdu.